Rólam
Nagy Attila vagyok, Szegeden élek családommal és 1992 óta fegyverszakértő
Pályafutásom 1984-ben a hadseregben kezdtem. Iskolai tanulmányainak befejezéséhez közeledve bukkantam egy újsághirdetésre, amiben tiszthelyettes katonákat kerestek.
A toborzótiszt, aki tájékoztatott, minden bizonnyal lövész lehetett korábban, ugyanis – mondhatni kérdés nélkül – azonnal ezen fegyvernemhez osztottak be, mondván, hogy megvan hozzá a termetem és mert „az a legjobb szakma a világon". A tiszt életpálya-alakító szándékának köszönhetően kerültem Kalocsára, ahol megkaptam kétéves lövészparancsnoki képzést, amit követően Baján, az első lépcsős Dózsa György laktanyában kaptam beosztást.
Baján már én magam is azt tartottam szem előtt, amit édesapám mondott nekem mindig: »ha valamit el akarsz érni, akkor csináld jól a dolgod és legyél a szakmád profija«. Éppen ezért célom volt tökéletesen tudni a Magyar Honvédség rendszeresített kézi lőfegyvereit és a gépjárművek fegyverzetét. A mai napig emlékszem a konstrukciós adatokra és működésükre.
A fegyverek ilyen – mélyre ható – szeretete, már gyerekkoromban kezdődhetett, legalábbis a Négy páncélos és a kutya című sorozat nyomán egyszer fabrikáltam saját magamnak egy fapuskát, szögből hajlított célgömbbel.
Az élet úgy hozta, hogy Szegedre költözöm és éltem a lehetőséggel, átszereltem a rendőrség állományába, ahol a Bűnügyi Technikai Osztályon kaptam beosztást. Kiírtak a Rendőrtiszti Főiskola szervezésében fegyverszakértői képzésre, ahol a jogszabályok bemagolása után, a gyakorlati feladatok megjelenésével meg is jött a kedvem beleásni magam a tapasztalatok szerzésébe. Volt lehetőségem olyan nagyoktól tanulni, akiktől még elkötelezettebb lettem a szakma iránt. Olyan új szakterületet ismerhettem meg és sajátítottam el, mint a kriminalisztikai fegyverszakértés. Igazságügyi minősítésem 2003-ban kaptam meg.
Egy 2007-ben életbe lépő törvény okán nyugállományba vonultam a rendőrség állományából. Elkezdtem a csongrádi Diana Vadász- Felnőttképző Szakképző Iskola és Kollégiumban oktatni fegyverművesek, fegyvermesterek részére, majd lehetőségem nyílt arra, hogy bekerüljek a budapesti Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézetbe állományába (ma már Nemzeti Szakértői és Kutató Központ).
Jelenleg független igazságügyi fegyverszakértőként végzem tevékenységemet.